۲۰ توصیه دقیقه نودی برای کنکوری‌ها

تدارک پروتکل‌های بهداشتی برگزاری کنکور سراسری در پلدختر

رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر مطرح کرد:

تدارک پروتکل‌های بهداشتی برگزاری کنکور سراسری در پلدختر

به گزارش خبرنگار مهر، علی صفدر سیاوشی روز سه شنبه در جلسه سلامت و امنیت غذایی شهرستان پلدختر جولان سگ‌های ولگرد سلامت مردم را در این شهرستان به مخاطره انداخته است، اظهار داشت: با توجه به شکایت‌های متعدد مردم در شهر و روستاها جولان این سگ‌های ولگرد موجب ترس، وحشت و نگرانی مردم شده و اکثر آنها عامل انتقال انواع بیماری مشترک ویروسی، عفونی و انگلی بین انسان و دام هستند.

وی افزود: لازم است شهرداری پلدختر نسبت به جمع آوری این حیوانات در سطح شهر توجه بیشتری داشته باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر از نحوه توزیع سبد حمایتی کمیته امداد در این شهرستان انتقاد کرد و گفت: با توجه به شرایط کرونا توزیع سبد حمایتی خانوارها که از سوی کمیته امداد در حال اجرا است باعث افزایش مبتلایان به کرونا می‌شود.

سیاوشی افزود: تجمع فراوان این افراد در فروشگاه رفاه شهر پلدختر می‌تواند در زمینه انتقال ویروس کرونا مشکل ساز باشد؛ از این رو، روز گذشته نیروهای نظارت بهداشت به بستن موقت این فروشگاه اقدام کردند.

وی یادآورشد: بنابر این کمیته امداد به عنوان متولی راهکاری تعیین کند که این افراد به صورت مقطعی و دسته بندی به فروشگاه رفاه مراجعه کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر افزود: هماهنگی‌های لازم برای استفاده از نیروهای هلال احمر جهت تب سنجی شرکت کنندگان در آزمون کنکور سراسری در این شهرستان صورت گرفته و اگر داوطلبی مشکوک به کرونا بود به صورت قرنطینه در آزمون شرکت می‌کند.

سیاوشی به برگزاری مراسم‌های دهه محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: طی جلسه‌هایی که با مسئولان هیأت‌های مذهبی شهرستان داشتیم، مقرر شد عزاداری‌های ویژه این ایام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با ورود و نظارت شبکه بهداشت برگزار شود.

وی افزود: برگزاری عزاداری‌های محرم با رعایت شکوه خود اما متفاوت از سال‌های گذشته با رعایت یکسری مسائل و موازین بهداشتی، متمرکز، در فضای باز و به دور از دسته روی با استفاده از ظرفیت محوطه مدارس است.